Course Content
WPROWADZENIE
WSTĘP DO KURSU 7 NAWYKÓW SKUTECZNEJ POSTAWY
0/2
Akademia Nawyków Skutecznej Postawy
About Lesson

Nawyk 1. – Postawa szczęścia

Zaopatrz się w notes i coś do pisania bo przechodzimy do części praktycznej

Czym dla ciebie jest szczęście?                                                                                                   

Co ,określenie bycia szczęśliwym człowiekiem oznacza dla ciebie ?

 1. Słyszałeś z pewnością , jak mówiono o innych , ci to mają szczęście ,a co ono oznacza dla ciebie ?
 • wyjście z opresji
 • uniknięcie jakiejś sytuacji
 • może awans
 • zasłużona podróż w ramach jakiegoś konkursu, gdzie zdecydował zaledwie punkt o wygranej
 • czy kochająca żona
 • a może szczęśliwa rodzina?
 • a może i to, i to ?

 

 1. Szczęście jest to szczególna postawa , to pewna gra , wytrenowany stan umysłu na bazie dokonanego wyboru , z którym się w końcu uporałeś , a jest to zawsze pewnym wyzwaniem ? Czym dla ciebie jest szczęście? Czy jest to według ciebie postawa , czy raczej doznanie, które pozwala odczuwać radość ?  
 2. Czy  kiedykolwiek zastanawiałeś/łaś się nad tak postawionym pytaniem, albo czy kiedykolwiek zetknąłeś/łaś się z tematem szczęścia? Z kim o tym rozmawiałeś/łaś?           
 3. Czy w ogóle  wierzysz w to , że możesz być szczęśliwy/wa? A może uważasz , że szczęście jest zarezerwowane dla innych?

Chciałbym , abyś przez chwilę zastanowił/ła się nad tymi pytaniami i zobaczył/ła co poczujesz ? Bo zanim przejdziemy do omówienia katalogu szczęścia, tak katalogu , dobrze usłyszałeś/łaś , chciałbym abyś zastanowił/ła się nad ogólnym  zarysem szczęścia i spróbował/ła być może scharakteryzować je w swoim życiu , a w szczególności zwrócił/ła uwagę na to z czym tak naprawdę kojarzy ci się słowo szczęście ?

 1. Czy w ogóle doświadczyłeś/łaś czegoś takiego jak szczęście? Cóż to takiego?

Wiem, że w życiu różnie bywa, jedni  wybierają:

 • bycie ofiarami i być może to im wystarcza do tego by czuć się szczęśliwie
 • inni nieustannie walczą o lepszy byt , tylko nie zauważają tego , że  biegną wprawdzie  po szczeblach drabiny , ale w  kole kręcącym się wokół swojej osi ,  jak chomik w swym kołowrotku życia
 • jeszcze inni zadowalają się tym , że ktoś się nad nimi lituje, opiekuje , zaopatrza w niezbędniki

Natomiast moje pytanie jest konkretne , bo  chodzi o wymiar prawdziwego szczęścia, a więc świadomego stanu odczuwania szczęścia.        

 1. Dlatego cię o to pytam , czy jesteś szczęśliwy ? Bo jak już mówiłem, jest to stan umysłu , a więc powinieneś coś odczuwać. Wytęż zatem swój umysł i zastanów się , co szczęście oznacza dla ciebie ?

Wiem , że czasami nie jest to prosta sprawa , bo kiedy stajesz się ofiarą nie wiele możesz  powiedzieć o swoim spełnieniu w życiu, albo czy  możesz wtedy powiedzieć o sobie , jak o zwycięzcy ? Nie , wtedy ustalasz ze sobą , że los ci nie sprzyja i tak już zostawiasz ten stan rzeczy .

Przyzwyczajasz się , by  mówić o swym życiu , że jest przegrane  , obwiniasz za swoje niepowodzenia wszystkich innych .

Jasne , że bywają sytuacje , które przygniatają człowieka i być może ciebie też spotkał taki los , który nie pozwolił ci do tej pory za wiele odczuwać , bo musiałeś uporać się z przeciwnościami . 

Jednak , skoro dotarłeś do tego miejsca mam nadzieję , ze zamierzasz wyrwać się z okowów niesprzyjających okoliczności i nauczysz się odczuwać radość , bo stąd już niedaleka droga do bycia szczęśliwym.                                                       

Chciałbym ci dać taką możliwość , jeśli uwierzysz , że postawę szczęścia w swoim życiu można wytrenować .

Przeprowadzę cię przez drogę od stanu dryfowania do stanu bycia szczęśliwym i wytrenowania umiejętności wyboru szczęścia .

 Zamierzam pokazać ci jak można się z tym uporać , może nie jest to takie łatwe , bo trzeba podjąć konkretne wyzwanie , jednak sposób jest naprawdę prosty.

To jak ,  jesteś gotowy podjąć to wyzwanie ?            

lech martynow podpis i zdjecie z cieniem2

Exercise Files
Ćwiczenia KURS EDUKACYJNY –.pdf
Size: 522,79 KB
Join the conversation
0% Complete