Course Content
WPROWADZENIE
WSTĘP DO KURSU 7 NAWYKÓW SKUTECZNEJ POSTAWY
0/2
Akademia Nawyków Skutecznej Postawy
About Lesson

Jak wytrenować w sobie  postawę  szczęścia ?

  • Może odczuwanie przysłowiowych motylków w brzuchu jest takim symptomem szczęścia , podekscytowanie , a może wymarzona  praca , wakacje na Zanzibarze , a może podróż dookoła świata ?
  • Szczęśliwa rodzina , która daje ci poczucie spełnienia , pieniądze które zarabiasz , zdrowie jakie masz , hobby przy którym się wyciszasz , praca nad sobą i swoim rozwojem?
  • A może nigdy nie zastanawiałeś się nad tym , bo wszystko co w życiu robisz masz zaplanowane i zwyczajnie wykonujesz swoje obowiązki by przeżyć ?
  • Nie wiesz co to jest szczęście i nigdy go nie potrzebowałeś , bo go nie poznałeś i nie wiedziałeś , że możesz też być szczęśliwym człowiekiem.

To tak , jak w opowieści o pewnej  złotej rybce , kiedy rybak złowił złotą rybkę ta powiedziała mu , że tym razem może spełnić tylko jedno jego życzenie i niech dobrze się zastanowi  jakie to ma być życzenie . Rybak nie zastanawiając się wiele powiedział , że łowiąc ryby zaplątał swą sieć w przybrzeżne chaszcze, stąd jego prośbą i zarazem życzeniem było rozplątanie tej sieci, co tez rybka uczyniła . Jednak nie mogła wyjść z podziwu dla rybaku i zapytała go , dlaczego wybrał takie życzenie , zamiast życzenia bogactwa , szczęścia, miłości , pięknej posiadłości ,  ekskluzywnego samochodu , czy apartamentów w ciepłych krajach , albo podróży dookoła świata ? Na co rybak w odpowiedzi zapytał , to oto też mogłem prosić ?        

Jaki z tego morał ?

  • Często nie wierzysz w to, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki i zwyczajnie nie sięgasz po nie bo nie wiesz , że możesz.
  • A przecież nikt ci go nie poda na tacy , być może też nikt ci  nie wyjaśnił , że może być  inaczej, że oprócz obowiązków można czerpać z życia naczyniem obfitości , nie tylko spijać pianę z nawarzonego piwa , ale też można wypić to piwo .

 

Rozumiesz?                                          

lech martynow podpis i zdjecie z cieniem2                                                                                                                                                                    

Exercise Files
Ćwiczenia KURS EDUKACYJNY –.pdf
Size: 522,79 KB
Join the conversation
0% Complete